Művészi hitvallásom:
A festő gondolkodhat képekben, ő a látvány, gondolat és személyiség ötvözetének a tolmácsa. Alkotói hajtóerőm a kutatás: a színek, árnyalatok végtelen lehetőségeinek felfedezése. Vallom, hogy a festészet egyfajta csendes kommunikáció. Néző és alkotó között létrejött néma áramlás. Fontos számomra hogy tiszta, őszinte legyen a kifejezés képi világomban. Remélem sikerült!
"Korbely István festményei meggyőző absztrakciók. Sajátos szín és formavariációk rendszere, érzékenyen festett felületek vizuális rendje. Konstruált szerkezeteket használ – de nem konstruktív – és nem áll tőle távol a geometrikus absztrakt ábrázolás sem. Szemlélete egyértelműen festői, célja festői értékek létrehozása és ez jelenti az anyag és a téma, valamint a kifejezés és a forma egységét, közös erejét is. Fontos számára a figurativitás, a kompozíció tisztelete, a tudatos szerkesztés és mindenek előtt az alkotói gondolat, valamint a szürreális ábrázolás. Ez a megállapítás különösen a pusztuló természetet ábrázoló tájimpresszióira vonatkozik.
Tudatos festő. A harmónia, az általános emberi értékek iránti érzékenység és fogékonyság, az egyensúly és a szépség iránti tisztelet jelen van munkáiban. Foglalkoztatják a természet struktúrái, az organikus formák és határozottan a virágok festői megközelítése. Nagyméretű pipacsos képei dekorativitásukkal hatnak a szemlélőre. Más festményein konkrét építészeti motívumokat vélünk felfedezni, a tengerpart római kori őrhelyeit, a mediterrán épületek szerkezeteit, valamiféle épített környezettel kapcsolatos elementáris élményt." (Angyal Mária művészettörténész nyomán)